چند نکته ساده اما تاثیر گذار برای خرید کلاه گیس ارزان

چند نکته ساده اما تاثیر گذار برای خرید کلاه گیس ارزان

نوشته admin

چنانچه قصد خرید کلاه گیس طبیعی یا مصنوعی ارزان دارید باید به چند نکته یا قانون خرید ساده توجه کنید. زیرا هر کلاه گیس ارزانی ارزش خرید ندارد و اصولا هرجا گفتند کلاه با کیفیت و ارزان به شما میفروشیم لزوما درست نمیگوید. این مقاله را بخوانید تا اصول خرید کلاه گیس ارزان را فرا بگیرید و یک محصول خوب بخرید.

هنگام انتخاب و خرید کلاه گیس ارزان باید به دنبال چه چیزی باشید

کوتاه یا طولانی؟ صاف یا فرفری؟ انتخاب کلاه گیس مناسب برای شما چیزی فراتر از سبک آن است زیرا فاکتورهای مختلفی بسته به سلیقه شما در خرید کلاه گیس ارزان دخیل هستند. در قالب یک پرسش و پاسخ به شما نشان میدهیم که چگونه اقدام به خرید یک کلاه گیس شیمی درمانی، طبیعی یا مصنوعی ارزان کنید.

آیا کلاه گیس مدنظر شما از موی انسان ساخته شده است یا مصنوعی است؟

یک کلاه گیس با موی انسانی، طبیعی ترین ظاهر را دارد و مانند موهای طبیعی خودتان در برابر شستشو و گرما مقاومت دارد. آنها می توانند چندین سال دوام داشته باشند اما می توانند قیمت بالایی داشته باشند. اصولا محصولات طبیعی و انسانی قیمت زیادی دارند و نمیتوان آن ها را جزء کلاه گیس ارزان دسته بندی کرد و بیشتر باید سمت محصولات با موی مصنوعی بروید.

کلاه گیس های مصنوعی نسبتا خوب به نظر می رسند، نیاز به نگهداری کمتری دارند و می توانند مقرون به صرفه تر باشند، برخی از آنها حتی زیر ۱۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارند. این کلاه گیس ها را میتوان هر روز استفاده کرد و از ۳ ماه تا ۶ ماه نیز ماندگاری دارند. بنابراین وقتی از بین طبیعی و مصنوعی بودن میخواهید یک  کلاه گیس ارزان بخرید دست روی نمونه ها با موی مصنوعی یا الیاف صناعی بگذارید.

اندازه کلاه چقدر است؟

برای دستیابی به آن ظاهر طبیعی و ایده آلی که فکر میکنید با کلاه گیس به دست خواهید آورد مهمترین نکته خرید کلاهی با سایز مناسب شما است. کلاه گیس های طبیعی طوری ساخته شده اند که میتوانند تا ۹۵ درصد برای اغلب افراد مناسب و ایده آل باشد و سایز دقیقی داشته باشد. پوشش کلاه زیر گیس های زنانه مصنوعی معمولا بندهایی دارد که قابلیت تنظیم دارند این نوع کلاه گیس ها معمولا ارزان هستند (به نسبت آن هایی که بند قابل تنظیم ندارند زیرا این نمونه ها بدون هیچ دردسری روی سر به صورت طبیعی مینشینند). بنابراین اگر میخواهید کلاه گیس ارزان بخرید به بند دار بودن یا نبودن کلاه زیرین آن توجه کنید.

آیا کلاه مونوفیلامنت است یا وفتد؟

زیر تار موهای کلاه گیس یک پوشش وجود دارد مه با نام کپ (cap) شناخته میشود. این کپ معمولا از دو جنس منوفیلامنت یا وفتد (Wefted caps) است. وفتدها ساختارهای توری مانندی هستند که تارها یا الیاف های مو به آن گره داده میشوند. کلاه گیس هایی که این نوع کپ را دارند دارای طرح های مدرن سبک تر و خنک تری هستند و برس کشیدن یا شانه زدن موها را راحت تر میکند. کلاه هایی که از این کپ ها ساخته شده اند معمولا کمی ارزان هستند و اگر قصد خرید کلاه گیس ارزان دارید این مدلی بخرید.

 

برای ساخت کپ های مونوفیلامنت نیز از یک توری ریز استفاده می کنند که باعث می شود رنگ پوست سر مشخص نباشد (برعکس کپ بالایی). با این کپ ها همچنین تنفس و تهیه پوست سر ملایم تر و بهتر است. این کپ ها برای کسانی که تحت شیمی درمانی هستند و موها یا پوست سر حساسی دارند مناسب هستند. کلاه گیس های بر پایه کپ منوفیلامان معمولا تنوع بیشتری داشته و ظاهر بهتری هم دارند. این مدل ها گران هستند و بیشتر برای ساخت کلاه گیس شیمی درمانی مناسبند. اگر مشکل سرطان ندارید و تنها میخواهید کلاه گیس ارزان بخرید از خیر این مدل ها بگذرید.

 آیا سبک کلاه گیس به فرم صورت شما می‌آید؟

کلاه گیس ها در هر شکل و اندازه ای وجود دارند و ساخته میشوند. اما مانند هر مدل مو، همه کلاه گیس ها با شکل صورت شما همخواهنی ندارند و ممکن است مناسب فرم صورتتان نباشند.

یک شخص با صورت بیضی شکل، تقریباً می تواند هر سبک از کلاه گیسی را بپوشد. کلاه گیس های بلندتر بر روی صورت های مربعی شکل عالی به نظر می رسند، در حالی که اگر چهره ای به حالت دراز دارید، سبک های فرفری مناسب است. اگر صورت قلبی شکل دارید، کلاه گیسی که کوتاه است برای شما ایده آل است. شما با کلاه گیس طبیعی میتوانید به همه این شکل ها و فرم ها دست پیدا کنید برای همین است که این کلاه گیس ها گران هستند. اما اگر میخواهید یک کلاه گیس ارزان بخرید تنها کافی است بر اساس شکل صورت خودتان یک کلاه گیس مصنوعی ساده و ارزان بخرید.

 آیا برای خرید کلاه گیس ارزان رنگ یا ترکیب رنگ ها با سبک و سلیقه شما مطابقت دارند؟

برای اصیل ترین ظاهر، رنگ کلاه گیس خود را با موهای طبیعی، رنگ پوست و رنگ چشم خود مطابقت دهید. گذاشتن وقت و زمان بیشتر برای امتحان کردن رنگ ها و سایه های مختلف آن قبل از خرید کلاه گیس، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. سعی  کنید رنگی برای کلاه گیس خود انتخاب کنید که با رنگ ابروها ست باشد یا اینکه نزدیک به رنگ آن ها باشد. اگر میخواهید زیاد هزینه کنید کلاه گیس طبیعی که متناسب با سلیقه شما است و رنگ های نزدیک به رنگ موها و ابروی شما دارد را انتخاب کنید و اگر میخواهید یک کلاه گیس ارزان بخرید ابتدا یک کلاه معمولی بخرید و سپس آن را به رنگ دلخواهتان در بیاورید.