آشنایی با روش های انتخاب بهترین کلاه گیس

آشنایی با روش های انتخاب بهترین کلاه گیس

آشنایی با روش های انتخاب بهترین کلاه گیس

نوشته admin

انتخاب بهترین کلاه گیس شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد ولی در عمل کار دشواری است و باید با آگاهی آنرا انجام داد. انتخاب بهترین کلاه گیس علاوه بر زیبایی بیشتر چهره، راحتی را برای شما به ارمغان می آورد.

کلاه گیس کاربردهای گسترده ای دارد و خانم ها و آقایان می توانند برای زیبایی بیشتر از انواع آنها استفاده کنند. کلاه گیس می تواند از موی طبیعی یا مصنوعی تولید شود که بر این اساس قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

تاریخچه استفاده از کلاه گیس به مصر باز می گردد، در آن زمان مردان و زنان آنرا به عنوان وسیله ای برای محافظت سرهای تراشیده یا بی موی خودشان از نور آفتاب استفاده می کردند.

سایر فرهنگ های باستانی از جمله آشوریان ، فنیقی‌ها ، یهودیان در اسرائیل باستان ، یونانی ها و رومی ها ، از کلاه گیس ها به عنوان مد روز استفاده می کردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در سایت فروش کلاه گیس همراه باشید.

راهکارهایی برای انتخاب بهترین کلاه گیس

در حال حاضر افراد به دلایل مختلفی از کلاه گیس استفاده می کنند مثلا برخی افراد برای رنگ نزدن موهای طبیعی خودشان ترجیح می دهند در مهمانی ها از کلاه گیس های رنگی استفاده کنند. برخی دیگر به دلیل کم پشتی و آقایان به دلیل کچلی از آنها استفاده می کنند.

البته برخی افراد تحت شرایط خاص مثلا اعمال جراحی سر که مجبور به تراشیدن موها هستند یا شیمی درمانی که باعث ریزش مو می شود جهت حفظ ظاهر طبیعی چهره از کلاه گیس استفاده می کنند.

از کلاه گیس مانند کلاه برای پوشاندن سر استفاده می شود. کلاه گیس ها در اشکال و اندازه ها ، از صاف تا فرفری ، کوتاه و بلند وجود دارند و در انواع رنگ ها و بافت موجود هستند. برخی افراد بطور موقت برای تغییر مدل مو و رنگ موهای خودشان کلاه گیس می گذارند.

استفاده از کلاه گیس اصولاً برای افرادی که موهای کم پشت دارند یا ریزش مو زیادی دارند ، یک ضرورت است. وجود مو حتی اگر به صورت کلاه گیس باشد ، می تواند اعتماد به نفس بیشتری برای افراد طاس ایجاد کند.

کلاه گیس ها به طور گسترده توسط مجری ها و بازیگران فیلم و تئاتر برای کمک به ترسیم نقش های مختلفی که به تصویر می کشند ، استفاده می شود.

آشنایی با روش های انتخاب بهترین کلاه گیس

نکات کاربردی برای انتخاب بهترین کلاه گیس

در اینجا نحوه انتخاب یک کلاه گیس با کیفیت و مناسب ارائه می شود:

پیش از خرید ابتدا سر خود را با یک نوار اندازه گیری پارچه ای اندازه بگیرید یا اندازه کلاه خود را مشخص کنید. تصمیم بگیرید که آیا دوست دارید کلاه گیس از نظر رنگ و حالت شبیه به موهای شما باشد یا ظاهری متفاوت را می پسندید. ممکن است بخواهید دو کلاه گیس تهیه کنید مثلا یکی بیشتر شبیه موهای فعلی خودتان و دیگری طول ، رنگ و یا سبک جدیدی داشته باشد.

بهتر است رنگی را انتخاب کنید که تاحدودی از موهای شما روشن تر باشد. رنگ پوست شما ممکن است در طی شیمی درمانی کمی تغییر کند بنابراین کنتراست کمتر چهره شما را طبیعی تر نشان داده و از جلب توجه جلوگیری می کند.

مشخص کنید که آیا می خواهید کلاه گیس از الیاف مصنوعی ، موی انسان یا مخلوطی از هر دو باشد. بیشتر خانمها گیس های مصنوعی را انتخاب می کنند زیرا ظاهر و احساس خوبی داشته ، مراقبت بسیار کمی نیاز دارند و قیمت آنها نیز متوسط است. کلاه گیس ساخته شده از موی واقعی انسان هزینه بیشتری دارد و البته نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به موهای خودتان دارد. برای انتخاب بهترین کلاه گیس دنبال بهترین کلاه گیسی با ظاهری طبیعی و با کیفیت بروید که می توانید از پس هزینه های آن برآیید.

نکته:

برای استفاده از کلاه گیس اگر موهای طبیعی شما بلند است باید با سنجاق یا استفاده از کلاه های طوری موها را تا حد ممکن صاف نگه دارید. حتی اگر مو ندارید بهتر است از کلاه های نازک و مشبک استفاده کنید زیرا کلاه گیس را ایمن نگه می دارد ، عرق را جذب می کند و از پوست سر شما در برابر تحریک محافظت می کند.

برای پوشیدن کلاه گیس سر خود را به سمت جلو متمایل کنید با استفاده از هر دو دست جلوی کلاه گیس را در قسمت جلوی موی خود قرار دهید و سپس آنرا به عقب  بکشید و کنار شقیقه ها آنرا مرتب کنید.

روش مراقبت از کلاه گیس

با مراقبت و نگهداری مناسب  کلاه گیس مصنوعی باید ۳ تا ۵ ماه و کلاه گیس موی انسان باید ۹ ماه تا یک سال برای استفاده روزانه دوام داشته باشد. روش های زیر به نگهداری بهتر از آن کمک می کند:

کلاه گیس خود را بعد از هر ۸ تا ۱۰ بار استفاده شستشو و حالت دهید. با استفاده از روسری یا کلاه  گاه به کلاه گیس خود مرخصی بدهید.

کلاه گیس مصنوعی را از گرمای شدید – مثلاً از اجاق ، بخاری یا شعله باز – دور نگه دارید زیرا ممکن است ذوب شود. در اکثر موارد ، نباید برای کلاه گیس مصنوعی از ابزارهای گرم کننده یا حالت دهنده مو استفاده کنید. شما می توانید آن را برای حالت دادن به یک آرایشگاه مخصوص ببرید.

شما می توانید کلاه گیس را به صورت آنلاین در رنگ های مختلف، بلندی و هر سبکی انتخاب و خریداری کنید. شما همچنین می توانید از مشاوره تلفنی یا چت آنلاین برای انتخاب کلاه گیس استفاده کنید.