آیا می دانید عوارض پوشیدن کلاه چیست و چه مشکلاتی دارد؟

آیا می دانید عوارض پوشیدن کلاه چیست و چه مشکلاتی دارد؟

آیا می دانید عوارض پوشیدن کلاه چیست و چه مشکلاتی دارد؟

نوشته admin

عوارض پوشیدن کلاه گیس بیشتر به دلیل استفاده مکرر و مداوم کلاه گیس رخ می دهد و ممکن است برخی از افراد را اذیت کند. اگرچه استفاده گهگاه از کلاه گیس برای خانم ها و حتی آقایان هیجان انگیز و جذاب است اما برخی از افراد نمی دانند که استفاده از کلاه گیس در زندگی روزمره همیشه هم مفید نیست. اگر هر روز از کلاه گیس استفاده کنید قطعا دیر یا زود دچار مشکلات مربوط به مو خواهید شد.

کلاه گیس ها تکه های مویی هستند که از الیاف مصنوعی یا موهای واقعی انسان ساخته می شوند. کلاه گیس های مصنوعی را نمی توان مدل داد ولی آنها مدل خود را مدت ها حفظ می کنند در حالی که کلاه گیس های موی انسانی را می توانید با یک صاف کننده یا سشوار مانند موهای طبیعی خودتان مدل دهید.

دلایل مختلفی برای انتخاب کلاه گیس توسط افراد وجود دارد اینها به ویژه برای بیمارانی که تحت شیمی درمانی هستند بسیار مفیدند. برای کسب آگاهی بیشتر در رابطه با عوارض پوشیدن کلاه گیس در ادامه مقاله با ما در سایت فروش کلاه گیس همراه باشید.

عوارض پوشیدن کلاه گیس

کلاه گیس ها از دهه ها قبل محبوب ترین لوازم جانبی مد بوده اند ولی کلاه گیس های امروزی بسیار متفاوت از کلاه گیس های ناراحت و سنگین گذشته هستند. امروز کلاه گیس های با کیفیت ، بسیار سبک و  راحتی در بازار موجود است که بسیار واقعی به نظر می رسند و مراقبت از آنها آسان است.

نوآوری های جدید در صنعت کلاه گیس شامل ویژگی های خاصی است که به مواردی مانند امنیت و حتی راحتی بیشتر از جمله آسترهای بدون لغزش و کلاه گیس هایی با فیبر نرم تر توجه می کند.

با اینحال بهترین کلاه گیس ها نیز در صورت عدم استفاده صحیح و رعایت نکردن نظافت می توانند موهای شما را تحت تاثیر قرار دهند. سردرد ، ریزش مو ، شوره سر ، آلرژی و آسیب زدن به موها برخی از عوارض پوشیدن کلاه گیس است.

به عنوان مثال اگر کلاه گیس مناسب سر شما نباشد و یا به درستی پوشیده نشود با فشار آوردن به سر می تواند باعث سردردهای مکرر شود. یکی دیگر از مشکلات حاصل از کلاه گیس شکستگی موهای طبیعی است که باعث درد و ناراحتی خواهد شد اگر قبل از پوشیدن کلاه گیس آنها را به خوبی مرتب نکنید.

خشکی پوست سر یکی دیگر از عوارضی است که با پوشیدن مداوم کلاه گیس رخ می دهد برای پیشگیری از این عارضه  موهای خودتان را به مدت کافی در معرض هوای آزاد قرار دهید و از روغن های طبیعی برای پوست سر استفاده کنید.

آیا می دانید عوارض پوشیدن کلاه چیست و چه مشکلاتی دارد؟

آیا می دانید عوارض پوشیدن کلاه چیست و چه مشکلاتی دارد؟

سایر عوارض پوشیدن کلاه گیس

ریزش مو

نقطه اتصالی که بطور مداوم برای کلاه گیس استفاده می شود می تواند موهای شما را در آن نقطه دچار ریزش کند که علائمی تقریباً مشابه ریزش موی سکه ای است. ریزش موی گسترده تر می تواند به این دلیل اتفاق بیفتد که موها و پوست سر به دلیل استفاده از کلاه گیس در معرض هوای تازه قرار نمی گیرند. به خصوص اگر از کلاه گیس به طور مداوم استفاده شود مو و پوست سر احساس گرما و خفگی می کنند و در نتیجه مشکلات مو ظاهر می شوند. بعلاوه  چون موها به طور مداوم زیر کلاه گیس خم می شود کیفیت آن تحت تاثیر تأثیر قرار می گیرد و نمی توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

شوره سر

علت شوره سر فقط  گرما یا گرد و غبار یا عدم رعایت بهداشت نیست. استفاده از کلاه گیس به طور مداوم نیز می تواند باعث ایجاد شوره سر در بیشتر افراد شود. این مسئله به دلیل کمبود هوای تازه دریافت شده توسط پوست سر و مو است. بعلاوه  کیفیت پایین کلاه گیس می تواند باعث بدتر شدن وضعیت پوست سر شود.

خارش و ورم پوست سر

خارش و ورم پوست سر می تواند از دیگر عوارض پوشیدن کلاه گیس باشد. دلایل خارش پوست سر به دلیل تحریک موها توسط کلاه گیس رخ می دهد. علاوه بر این ، پوست سر اگر به خوبی شسته نشود می تواند دلیل دیگری برای شوره باشد. با این حال می دانیم که سلامت مو و پوست سر باید به درستی حفظ شود.

خشکی موها

هنگام استفاده از کلاه گیس به دلیل کمبود گردش هوا در مو و پوست سر ، سلامت مو می تواند به خطر بیافتد که یکی از آنها خشکی موها است. اگر این وضعیت ادامه یابد قطعا دچار ریزش مو خواهید شد.

کاهش رشد موها

به نظر می رسد که استفاده از کلاه گیس به طور مداوم برای رشد موها مناسب نیست . این امر در نتیجه گردش ناقص هوا در پوست سر و همچنین قرار نگرفتن در مقابل تابش مستقیم آفتاب است. شما باید بدانید که نور خورشید فواید بسیار خوبی برای رشد موها دارد. اگر به خوبی از موهای خودتان مراقبت نکنید رشد موها کندتر خواهد شد.

کاهش چربی های طبیعی پوست سر

هرچه بیشتر از کلاه گیس خود استفاده کنید  تولید چربی طبیعی در پوست سر کمتر خواهد شد. چربی های طبیعی برای موها بسیار مفید هستند. به عنوان مثال برای تأمین رطوبت موها و جلوگیری از خشکی مو وجود آنها ضروری است و کاهش ترشح آنها باعث ریزش مو خواهد شد.

عفونت

اتفاقاتی از این دست در واقع بسیار نادر است. عفونت ناشی از کلاه گیس می تواند به دلیل استفاده از کلاه گیس شخص دیگری اتفاق بیفتد. البته شستشوی ناکافی کلاه گیس نیز می تواند باعث عفونت پوست سر شود.

شپش

علاوه بر عفونت هایی که می توانند پوست سر و موهای شما را تهدید کنند ، شپش سر می تواند تهدید دیگری باشد. شپش سر در کلاه گیس ممکن است در کلاه گیسی که هرگز شسته نشده است یا کلاه گیس شخص دیگری وجود داشته باشد. اگرچه بسیاری از افراد به دلیل استفاده از کلاه گیس های بهداشتی از این مسئله در امان هستند اما احتمال آن وجود دارد.

این ۸ عارضه جانبی به دلیل استفاده هر روزه از کلاه گیس ممکن است رخ دهد. آنچه باید در مورد کلاه گیس مورد توجه قرار گیرد ، کیفیت کلاه گیس و طول مدت استفاده از آن است و اینکه هرگز از کلاه گیس دیگران استفاده نکنید.