بیماری آلوپسی و استفاده از کلاه گیس با موی طبیعی

بیماری آلوپسی - آلوپسی توتال و یونیورسال - بیماری آلوپسی و استفاده از کلاه گیس با موی طبیعی

بیماری آلوپسی و استفاده از کلاه گیس با موی طبیعی

نوشته admin

بیماری آلوپسی :

استفاده از کلاه گیس در بیماری آلوپسی توتال و یونیورسال امری عادی و لازم میباشد استفاده از آن سبب میگردد درصد زیادی از اطرافیان فرد پی به بیماری فرد نبرند .
و فرد بیمار از کنجکاوی های اذیت کننده در امان باشد و نیز استفاده از کلاه گیس سبب عدم دوری فرد از جامعه میگردد.

واژه آلوپسی به معنی ریزش موی سر یا هر قسمتی از بدن بدون دلیل است. بروز آلوپسی میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد .اضطراب‌ و استرس و ارث میتواند در ابتلا به آلوپسی نقش‌ داشته‌ باشد.

ریزش در ابتدا بصورت سکه ای است که میتواند گسترش یابد و در تمام بدن سرایت نماید ولی بطور معمول بدون هرگونه درمانی کم کم در طول چند ماه همانطور که بوجود آمده است از بین میرود .

خارش و سوزش و قرمزی معمولا در ناحیه ابتلا دیده نمیشود .

این یک بیماری نوعی بیماری خودایمنی و اختلال در سیستم دفاعی بدن است که سیستم ایمنی بدن به دلایل نا معلوم به سلول های ریشه موی یک قسمت بدن حمله ور میشود و سبب ریزش موهای آن منطقه میشود. ریشه مو هیچگاه از بین نمیرود و امکان رشد مجدد همیشه وجود دارد.

توجه :

متاسفانه هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد و هرگونه دارو تجویزی بدون اثر است ولی بیمار ممکن است در طی درمان با هر دارویی رشد مجدد موها را ببیند که مربوط به دارو فوق نمی باشد و بطور اتفاقی با زمان مصرف دارو فوق رشد مجدد مو صورت گرفته است.

در کل بهترین درمان عدم توجه در موارد جزیی ریختگی سکه ای است

اگر فقط یک یا چند ناحیه بصورت سکه ایی ریخته باشد تزریق آمپول کورتون داخل پوست

ناحیه مبتلا درمان مناسبی هست هر چند آمپول کورتون دارویی بدون عوارض نمی باشد.

و در مراحل حادتر آلوپسی که تمام سر را مبتلا کرد استفاده از کلاه گیس با موی طبیعی است و بهتر است آقایان در زمان ابتلا به ریزش در ناحیه ریش اقدام به بلند کردن و پوشانیدن قسمت ریخته نمایند و یا کلا ریش خود را هر روز بتراشند تا کمتر دیده شود.

بیماری آلوپسی و استفاده از کلاه گیس با موی طبیعی :

کلاه گیس در جاهای مختلف در سطح شهر فروخته میشود و متاسفانه در اکثر موارد کلاه گیس ها آماده و ساخت کشور چین میباشند. و فروشنده ها در زمان فروش اظهار میکنند که از موی طبیعی میباشد
ولی حتی در گرانترین مدل های آماده از موی طبیعی استفاده نشده است.موی اسب و یا شتر لاما و یا الیاف مصنوعی از مواد استفاده شده در این نوع کلاه گیس های وارداتی میباشند.البته به قول قدیمی ها هرچقدر پول بدید همان قدر آش میخورید.
قیمت پایین و طول عمر کم و براق بودن و غیر طبیعی بودن از ویژگیهای این نوع کلاه گیس ها برای افراد مبتلا به ریزش مو آلوپسی میباشد.
در مقابل کلاه گیس های سفارشی در موسسه ما با قیمت بالاتر ولی از موی ۱۰۰% طبیعی انسان و حتی موی اطرافیان فرد در صورت درخواست ساخته میشود.

طول عمر چند ساله و از همه مهمتر طبیعی بودن ظاهر مو و عدم تشخیص توسط دیگران و بهداشتی بودن و راحت بودن و ساخت طبق قالب سر خود فرد و عدم افتادن از روی سر و حالت پذیری و فرم پذیری مو توسط سشوار و شانه و برس از ویژگی های این نوع کلاه گیس ها می باشد.