رادیکال آزاد و نقش آن در بروز انواع سرطان و مشکلات قلبی

رادیکال آزاد - نقش آن در بروز انواع سرطان و مشکلات قلبی - افزایش آمار ابتلا به سرطان در ایران

رادیکال آزاد و نقش آن در بروز انواع سرطان و مشکلات قلبی

نوشته admin

رادیکال آزاد و نقش آن در بروز انواع سرطان و مشکلات قلبی :

بدن به طور طبیعی در طی عمل تنفس و متابولیسم ، رادیکال آزاد تولید میکند درحالت عادی سیستم دفاعی بدن این رادیکال آزاد را خنثی و بی ضرر میکند،

بدن انسان این توانایی را دارد که به میزانی از این رادیکال های آزاد فائق آمده و از آنها به نفع خود استفاده کند. اگر تعداد زیادی رادیکال آزاد دربدن تولید شود یکسری واکنش های خاص پشت سر اتفاق می افتد که مشکلاتی را در بدن بوجود می آورد مشکلات قلبی و انواع سرطان و پیری در اثر این رادیکال های آزاد بوجود می آیند.
عوامل مخرب محیطی مانند اشعه ماوراء بنفش، دود سیگار و مصرف الکل و آلودگی های محیطی و نیز تغذیه نامناسب و عدم فعالیت بدنی و چاقی باعث میشود بدن ما نتواند با این رادیکال آزاد بخوبی مبارزه کند.
برای مبارزه با رادیکال آزاد باید غذا‌های حاوی سرشار از آنتی‌اکسیدان مصرف کرد.
در سبزیجات و میوه‌های رنگی مثل گوجه فرنگی و شاتوت و امثالهم آنتی‌اکسیدان‌ها بوفور یافت می‌شوند.
غذاهای حاوی ویتامین A , D , E همچنین غذاهای حاوی مواد معدنی نظیر مس، روی و سلینوم برای کاهش رادیکال آزاد مفید هستند.

افزایش آمار ابتلا به سرطان در ایران :

بر خلاف کتمان واقعیت سونامی ابتلا به سرطان در ایران در رسانه های جمعی همچون تلویزیون و رادیو و نیز توسط متولیان بهداشتی و درمانی که به سبب مسایل سیاسی و اجتماعی است واقعیت اینکه آمار ابتلا به سرطان در ایران افزایش یافته است همچنین سن ابتلا به سرطان کاهش زیادی یافته است.
آمار ابتلا بالا سرطان در کشور واقعیت است و سونامی سرطان بعلت تغییر سبک زندگی روستایی به شهری بوجود آمده است.
متاسفانه در ایران آمار مستند و دقیق از ابتلا به انواع سرطان نداریم اما آمار مراجعات روزمره به پزشکان نشان می دهد که تعداد مبتلایان به سرطان بالا رفته است و سن ابتلا به سرطان کاهش یافته است.
خوشایند نبودن دلایل افزایش و موارد ابتلا به سرطان در کشور یکی از دلایل کتمان افزایش موارد ابتلا به سرطان در کشور توسط نهادها متولی بهداشت و درمان است.
بنزین آلوده تولید پتروشیمی و آلودگی آزبستی موجود در هوا بعلت لنت ترمزهای غیر استاندارد چینی و آبیاری سبزیجات و صیفی جات توسط فاضلاب ها و پساب های آلوده شهری فقط چند نمونه از دلایل افزایش ابتلا به سرطان میباشند .
زندگی در شهرهای بزرگ و آلوده آمار ابتلا به سرطان را در این شهرها افزایش می دهد البته نباید انتظار داشت که عوارض این قبیل آلودگی ها همین امروز ظاهر شود