تاثیر تولید انرژی و رادیکالهای آزاد بر سلامت بدن انسان

تاثیر تولید انرژی و رادیکالهای آزاد بر سلامت بدن انسان - آنتی اکسیدان ها

تاثیر تولید انرژی و رادیکالهای آزاد بر سلامت بدن انسان

نوشته admin

تاثیر تولید انرژی و رادیکالهای آزاد بر سلامت بدن انسان :

 

برای انجام فعالیتهای روزانه بدن به تولید انرژی نیاز دارد.

این چرخه تولید انرژی سلولی در بدن منجر به مصرف گاز اکسیژن و تولید آب، دی اکسید کربن و اسیدها می شود که در نهایت از سلول ها خارج گردیده، وارد خون می شوند و از بدن دفع می گردند.

علاوه بر این، مصرف شدن اکسیژن در سلول های بدن برای تولید انرژی، باعث تولید رادیکال های آزاد نیز می گردد.

در حقیقت اکسیژن اگر چه برای موجودات زنده حیاتی است، اما رادیکال های آزاد که در اثر سوختن اکسیژن در سلول های بدن تولید می شوند، به شدت واکنش دهنده هستند، سلول های بدن را تخریب می کنند و به تدریج سبب پیری و مرگ موجودات زنده میشوند.

رادیکال های آزاد در غلظتهای بالاتر سبب آسیب شدیدتر سلول های بدن و بروز سرطان می گردند.

اگر آنتی اکسیدان ها در بدن به اندازه کافی حضور داشته باشند، فعالیت رادیکال های آزاد را محدود کرده و از آسیب سلولی و سرطان پیشگیری می شود.

ضمن اینکه آنتی اکسیدان ها از اسیدهای چرب غیر اشباع که برای سلامتی بدن ضروری میباشند نیز محافظت می کنند.

میوه های رسیده و سبزیجات تازه معمولا منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها می باشند.

دمای مایعات و غذایی که انسان می خورد نیز بر میزان سوخت و ساز و تولید انرژی در سلول های بدن تاثیر می گذارد.

خوردن مایعات سرد مانند نوشابه های گازدار خنک یا آب خیلی سرد باعث کاهش دمای داخلی بدن در نواحی در تماس با این مایعات سرد می گردد (مثل گلو و معده).

در نتیجه برای جبران این کاهش دما، سلولها نیاز به تولید انرژی پیدا می کنند تا دمای بدن در آن نواحی را به دمای عادی برگردانند که این تولید انرژی سبب تولید گاز CO2 و رادیکال های آزاد بیشتری در بدن می شود.

اما برعکس، نوشیدنیهای گرم باعث تامین انرژی گرمایی بدن می شوند، نیاز به تولید انرژی از سلول ها برای ایجاد گرما را کاهش میدهند و به عبارت دیگر گاز CO2 و رادیکال های آزاد کمتری ایجاد می کنند.

نوشیدن مایعات گرم مانند آب جوشیده که به تدریج به دمای گرم مناسب برای نوشیدن رسیده باشد، برای سلامتی مفیدتر هستند (اما نوشیدنی های بیش از حد داغ به لوله مری آسیب می رسانند و در طولانی مدت سبب بروز سرطان مری میشوند).

دمای خون می بایست در حد مشخصی باشد و بدن انسان از مکانیزم های مختلفی استفاده می کند تا دما را کنترل نماید.

وقتی فرد در معرض گرمای مناسبی قرار می گیرد و دمای داخلی بدن افزایش می یابد، خون بیشتری به لایه های سطحی پوست فرستاده می شود تا به این طریق و به کمک تعریق، دمای بدن کاهش یابد.

افزایش جریان خون در لایه های سطحی پوست بدن علاوه بر کاهش گرمای اضافی بدن، باعث میشود اکسیژن بیشتری به سلولهای پوست برسد و سلول های پوست شاداب تر گردند.

برعکس، در مناطق سردسیر که پوست در معرض سرما قرار می گیرد، حرکت هوای سرد بر روی پوست (به ویژه باد سرد پر سرعت) سبب می شود که دمای خون در سطح پوست کاهش یابد.

بدن انسان برای جلوگیری از اتلاف گرمای خون از طریق سطح پوست، خون را به لایه های داخلی تر پوست و بدن می فرستد که به این ترتیب خون کمتری در سطح پوست جریان پیدا می کند.

در این شرایط، سلول های سطح پوست بدن در شرایط با اکسیژن پایین قرار می گیرند و در نبود اکسیژن کافی به سلول های سرطانی تبدیل میشوند.

بهترین راه برای حفظ سلامت پوست در این حالت، گرم نگاه داشتن، پوشانیدن و محافظت بدن در برابر سرما میباشد.

در صورتی که خون اسیدی باشد و CO2 زیادی داشته باشد، کاهش جریان خون در سطح پوست خطر شکل گیری سلولهای سرطانی را بیشتر می کند.

به همین دلیل رژیم غذایی مناسب و گرم نگاه داشتن بدن که اکسیژن خون را در سطح پوست افزایش دهد، نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات پوستی در مناطق سردسیر ایفا می کند.