علت ریزش مو در یائسگی چیست آیا می توان از آن پیشگیری کرد؟

علت ریزش مو در یائسگی چیست آیا می توان از آن پیشگیری کرد؟

علت ریزش مو در یائسگی چیست آیا می توان از آن پیشگیری کرد؟

نوشته admin

رنج ناشی از ریزش مو برای اکثر خانم ها می تواند یک تجربه دلسرد کننده و ناراحت کننده باشد. متأسفانه ، در دوران یائسگی اغلب به دلیل سقوط سطح استروژن و افزایش تستوسترون این مسئله ممکن است رخ دهد.

بسیاری از زنان هنگام یائسگی از ریزش مو رنج می برند. هر فرد به طور طبیعی روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو از دست می دهد. اگر بیش از این مو از دست می دهید ممکن است طاسی روی سر ، کم پشتی موها ، نازک شدن موهای جلوی و طرفین پوست سر خود را تجربه کنید.

مو از کراتین درست می شود ، این ترکیب توسط ساختارهای سلولی موسوم به فولیکول های مو واقع در زیر پوست سر تولید می شود و موهایی که افراد می شویند و برس می زنند در واقع ترشحات مرده این فولیکول ها است. تارهای جداگانه مو قبل از ریزش می توانند تا شش سال روی سر بمانند. در ادامه مقاله در سایت فروش کلاه گیس  به علت ریزش مو در یائسگی می پردازیم لطفا همراه ما باشید.

علت ریزش مو در یائسگی چیست ؟

اگرچه اکثر خانم ها فکر نمی کنند ریزش مو به عنوان علامت یائسگی است ، اما تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی می تواند انواع مختلفی از اثرات غیر منتظره را بر روی بدن بگذارد.

هورمون های استروژن و تستوسترون مهمترین تأثیر را در رشد مو دارند. در دوران یائسگی ، سطح استروژن کاهش می یابد. این هورمون برای تقویت رشد مو مهم است. در حالی که سطح استروژن کاهش می یابد ، سطح تستوسترون به طور نامتناسبی افزایش می یابد. این امر باعث می شود موهایی که رشد می کنند نازک تر از قبل شوند و همچنین می تواند باعث رویش موی بیشتر در صورت شود.

با این حال  دلایل دیگری نیز برای ریزش مو وجود دارد. این موارد شامل عواملی از آنچه می خورید تا مسائل جدی تری مانند استرس ، برخی بیماری ها و داروها را شامل می شود. ریشه یابی مسئله برای یافتن موثرترین روش درمانی مهم است.

راههای درمان ریزش مو در یائسگی

رژیم غذایی ، شیوه زندگی و درمان های خانگی برای درمان ریزش مو در یائسگی موثر است. تعداد کمی از خانم ها هستند که مایل باشند بی تفاوت بنشینند و ریزش موهای خود را تماشا کنند. در عوض ، می توان تعدادی از داروهای خانگی را در کنار داروهای گیاهی یا مرسوم بکار برد تا اطمینان حاصل شود که موهای شما تا حد ممکن سالم باقی می مانند.

در این دوران با موهای خود مهربان باشید هنگام شستشو از شامپوی ملایم استفاده کنید و سعی کنید از کشیدن و گره زدن موها جلوگیری کنید. کمبودهای تغذیه ای باعث ناسالم شدن موها و احتمال ریزش آن ها می شود. ماساژ پوست سر می تواند با جریان خون اضافی پوست سر را تحریک کند  که ممکن است از ریزش بیشتر مو جلوگیری کند.

علت ریزش مو در یائسگی چیست آیا می توان از آن پیشگیری کرد؟

علت ریزش مو در یائسگی چیست آیا می توان از آن پیشگیری کرد؟

غذاهای خاصی وجود دارد که می تواند کیفیت موهای شما را بهبود بخشد. غذاهای غنی از پروتئین و آهن (موجود در گوشت های قرمز) برای تقویت موهای شما مفید هستند. ویتامین C موجود در مرکبات و میوه های دیگر نیز مفید است  از جمله برای کمک به شما در جذب آهن در خون که برای رشد موها مفید است.

برای رشد بهتر موها استرس را به حداقل برسانید. این امر همچنین به شما کمک می کند شب ها به راحتی بخوابید  و عامل دیگری را که باعث ریزش مو می شود کاهش می دهد. ورزش به شما کمک می کند تا موهای خود را شاداب نگه دارید ، به کاهش استرس ، بهبود خواب و گردش خون در پوست سر کمک می کند.

آیا داروهای گیاهی برای درمان ریزش مو در یائسگی مفید هستند؟

اگر ریزش مو شما ناشی از تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی است ، استفاده از مکمل های مبتنی بر سویا مانند مکمل پشتیبانی یائسگی ممکن است موثر باشد. این مکمل ها برای مقابله با تمام مراحل یائسگی مفید است زیرا حاوی ایزوفلاون سویا است که به طور طبیعی اثر استروژن را در بدن تقلید می کند.

استرس در این زمان از زندگی به بدتر شدن وضعیت ریزش موهای شما کمک می کند. بنابراین اگر احساس می کنید که با این مسئله کنار نمی آیید ، به جای اینکه آن را نادیده بگیرید آن را درمان کنید. اگر فکر می کنید ریزش موی شما ناشی از دارو است از پزشک خود کمک و مشاوره بگیرید.

آیا می توان برای درمان ریزش مو در یائسگی از دارو استفاده کرد؟

در حال حاضر طیف وسیعی از درمان های ریزش مو وجود دارد که ممکن است پزشک برای کمک به شما تجویز یا توصیه کند. اگر یائسگی دلیل ریزش موی شما باشد ، ممکن است پزشک برای شما داروهای ضد ریزش مو را تجویز کند. این درمان ها می توانند به کاهش ریزش مو ، پرپشت شدن و ضخیم تر شدن موهای شما کمک کند. علاوه بر این می توانید از سبک های مختلف کلاه گیس در این دوران استفاده کنید و لذت ببرید.