google-site-verification=DPFFICBXt80Brvuh9LRfFKVh3tx9s6Tttg54lyCpk8Y

۷ نکته درباره نحوه نگهداری از کلاه گیس

نگهداری از کلاه گیس

۷ نکته درباره نحوه نگهداری از کلاه گیس

نوشته admin

همه کلاه گیس ها دقیقا از لحظه خرید کلاه گیس تا آخرین ثانیه هایی که مورد استفاده قرار میگیرند نیازمند مراقبت صحیح و اصولی هستند. هر چند که نحوه نگهداری از کلاه گیس ها متفاوت است اما به طور کلی ما در این مقاله از سایت فروش کلاه گیس به بررسی ۷ نکته اساسی در مراقبت از کلاه گیس خواهیم پرداخت.

۷ نکته درباره مراقبت و نگهداری از کلاه گیس که همه استفاده کننده ها باید بدانند

نکات مراقبت و نگهداری از کلاه گیس

۱. نحوه نگهداری از کلاه گیس طبیعی با مصنوعی متفاوت است

ما کلاه گیس های مختلفی داریم که هر کدام از آن ها نیازمند مراقبت خاص خودشان هستند. بنابراین فکر نکنید که نحوه نگهداری همه انواع کلاه گیس ها یکسان و مشابه هم است. برای مثال نحوه نگهداری از کلاه گیس طبیعی تا حدودی شبیه به موهای طبیعی خودمان است ولی انواع مصنوعی مراقبت های متفاوتی نیاز دارند. شما باید نکات مراقبت از هر کدام را زمان خریداری از فروشنده بپرسید و یا از منابع آگاه جویا شوید.

۲. اسپری های موی طبیعی را برای کلاه گیس استفاده نکنید

به طور قطع شما نباید هیچگاه از اسپری ها و مواد آرایشی که برای موهای طبیعی خود استفاده میکند جهت آرایش کلاه‌گیس استفاده کنید. استفاده از این محصولات باعث لکه دار شدن، چرب و به هم تنیده شدن موهای کلاه گیس میشود. که در نتیجه قابلیت فرم پذیری خود را از دست خواهد داد.

اگر به هر صورت مجبور هستید که برای کلاه گیس خود از اسپری استفاده کنید حتما برچسپ اسپری را بخوانید. این اسپری باید علاوه بر موهای طبیعی برای موهای کلاه گیس نیز بی خطر و مجاز باشد. البته حتی در این صورت هم باید به صورت محدود از اسپری مو استفاه کنید. شما می توانید جهت گرفتن مشاوره درباره نحوه نگهداری صحیح هر نوع کلاه گیس و محصولات مراقبت از آن ها با سالن های زیبایی یا فروشندگان کلاه گیس تماس بگیرید.

نگهداری از کلاه گیس

۳. کلاه گیس را از حرارت و گرمای زیاد دور نگه دارید

گرما به طور بالقوه یکی از مهمترین عناصر مضر و خطرناک برای طول عمر و ماندگاری کلاه گیس است. اگر کلاه گیس مصنوعی دارید باید هوشیارتر باشید و اصلا نگذارید در معرض حرارت قرار بگیرد. برای مثال حرارت اتو مو برای این کُلاه‌گیس ها خطرناک است. اگر هم کلاه گیس طبیعی دارید باید کمتر آن را در معرض حرارت قرار دهید (هرچند که مقاومت دارند اما نه در دراز مدت)

۴. با کلاه گیس خود نخوابید

گرچه ممکن است خوابیدن با کلاه‌گیس، به خصوص بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، بسیار وسوسه انگیز باشد، اما به عنوان یک توصیه ساده شما هیچگاه چنین اشتباهی را مرتکب نشوید. خوابیدن با کلاه گیس باعث به هم تنیده شدن موها، الیاف و بخش های مختلف آن به هم می شود. و وقتی بیدار میشوید ممکن است به طور کلی استایل و ساختار کلاه خراب شده باشد.

۵. با کلاه‎‌گیس خود دوش نگیرید

به عنوان کارشناس خدمت شما عرض میکنیم که جهت نگهداری از کلاه گیس تا انجا که برایتان مقدور است موهای کلاه گیس را نزدیک آب نبرید. برای مثال هیچوقت کلاه گیس را به حمام، استخر یا مکان های مشابه نبرید. حتی اگر در منطقه ای زندگی می کنید که همیشه خدا بارانی است یا رطوبت هوا زیاد است فکری به حال خود کنید تا کلاه‌گیستان خراب نشود.

نگهداری از کلاه گیس

۶. موهای کُلاه‌گیس را خودتان کوتاه نکنید

با اینکه نگهداری از موهای طبیعی و کلاه گیس با هم بسیار متفاوت است اما کار نگهداری و کوتاه کردن هر دو مورد را باید تنها به دست آرایشگران یا کسانی که تخصص اینکار را دارند بسپارید. هیچوقت حتی اگر کلاه گیس طبیعی دارید خودتان اقدام به برش یا کوتاه کردن موهایش نکنید. مگر اینکه حرفه ای باشید. این امر به خصوص به خاطر تنوع در جنس و استایل کلاه گیس بسیار مهمتر است.

اگر اینکاره نیستید کلاه گیس خود را به یک آرایشگاه یا سالن زیبایی ببرید که همزمان با آرایش موی طبیعی انسان می تواند کارهای مراقبت، نگهداری و کوتاه کردن کلاه گیس ها را نیز انجام دهد. سعی کنید یک آرایشگاه خوب در اطرافتان برای این کار پیدا کنید وگرنه از خیر کوتاه کردن مو بگذرید.

۷. مراقبت از موهای خود را فراموش نکنید

گذاشتن وقت و صرف هزینه جهت مراقبت و نگهداری از کلاه گیس کار مفید و درستی است اما این موضوع نباید باعث شود که کمتر به موهای خود رسیدگی کنید. فراموش نکنید که حتی اگر با ریزش مو شدید مواجه هستید یا موهای نازک و شکننده ای دارید باز هم ارزش نگهداری دارند و باید مراقب آن ها باشید. اگر موهایتان میریزد سعی کنید همزمان به دنبال دارو و درمان مناسبی برای قطع یا کاهش ریزش مو هم باشید.

چگونه گره کلاه گیس را باز کنیم؟

اگر طرز نگهداری از کلاه گیس شما اصولی نباشد، می تواند باعث گره خوردن موهای پوستیژ شود. این امر عمر کلاه گیس طبیعی و یا مصنوعی شما را کاهش می دهد. بنابراین در پاسخ به سوال چگونه کلاه گیس را شانه کنیم؟ باید بگوییم که گره خوردن موهای کلاه گیس، مشکلی رایج است که می تواند ظاهر آن را خراب کند و استفاده از آن را دشوار کند. با این حال، با کمی صبر و حوصله و ابزار مناسب، می توانید به راحتی گره ها را باز کرده و کلاه گیس خود را به حالت اولیه برگردانید.

موارد مورد نیاز

  • برس مخصوص کلاه گیس (دانه درشت)
  • اسپری نرم کننده کلاه گیس (اختیاری)
  • گیره مو

مراحل

  • کلاه گیس را آماده کنید: کلاه گیس را روی پایه یا سر خود قرار دهید تا به راحتی به موها دسترسی داشته باشید. اگر از اسپری نرم کننده استفاده می کنید، آن را به طور یکنواخت روی موها اسپری کنید.
  • از برس مخصوص کلاه گیس استفاده کنید: با یک برس مخصوص کلاه گیس که دانه های درشت دارد، به آرامی از انتهای موها شروع به برس کردن کنید. به تدریج به سمت بالا حرکت کنید تا به ریشه برسید. برای گره های سرسخت، می توانید از انگشتان خود برای جدا کردن موها قبل از برس کردن استفاده کنید.
  • گره ها را با دقت باز کنید: به آرامی و با حوصله هر گره را باز کنید. هرگز به موها به طور خشن  کشش ندهید، زیرا ممکن است پاره شوند.
  • از گیره مو برای جدا کردن بخش ها استفاده کنید: برای اینکه کارتان آسان تر شود، می توانید از گیره مو برای جدا کردن بخش های مختلف مو استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا روی یک قسمت خاص تمرکز کنید و از گره خوردن مجدد موها جلوگیری کنید.
  • مراحل را تکرار کنید: تا زمانی که تمام گره ها باز شوند، به برس کردن و باز کردن گره ها ادامه دهید.
  • کلاه گیس را حالت دهید: پس از باز شدن تمام گره ها، می توانید مدل دادن به کلاه گیس را شروع کنید.

تعمیر کلاه گیس

تعمیر کلاه گیس

علاوه بر باز کردن گره ها، کلاه گیس ها ممکن است به تعمیرات دیگری نیز نیاز داشته باشند، مانند جایگزینی موهای افتاده، ترمیم پارگی ها یا تغییر رنگ کلاه گیس. تعمیر کلاه گیس می تواند عمر آن را به طور قابل توجهی افزایش دهد و ظاهر آن را به حالت اولیه برگرداند.

اگر تجربه کافی در تعمیر کلاه گیس ندارید، بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید. متخصصان باتجربه می توانند انواع مختلف تعمیرات را انجام دهند و از مواد و ابزار مناسب برای اطمینان از نتایج با کیفیت استفاده کنند.

با این حال، اگر تمایل دارید خودتان کلاه گیس را تعمیر کنید، منابع و آموزش های آنلاین زیادی در دسترس است. به یاد داشته باشید که صبر و حوصله کلید موفقیت در تعمیر کلاه گیس است. با کمی تلاش، می توانید کلاه گیس خود را دوباره به حالت  اول برگردانید و از درخشش موهای خود برای سال های آینده لذت ببرید.