۳ روش برای جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس

عرق کردن کلاه گیس

۳ روش برای جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس

نوشته admin

کلاه گیس ها از بهترین روش های بهبود ظاهر و از همه مهمتر محافظت از پوست سر هستند. از این کلاه ها چه با موی طبیعی چه با موی مصنوعی سال ها است که استفاده میشود و به نظر میرسد تا زمانی که بشر در این کره خاکی باشد، همچنان از آن ها استفاده میکند. اما در فصول گرم سال، بسیاری از افراد به دلیل عرق کردن کلاه گیس ترجیح میدهند از آن استفاده نکنند. اما خبر خوب این است که شما حتی در گرمترین روزها نیز میتوانید کلاه گیس داشته باشید. در این مقاله با چند روش به شما نشان خواهیم داد که چطور از عرق کردن زیر کلاه گیس ها نجات پیدا کنید.

 1. کلاه گیس مصنوعی بخرید

کلاه گیس های طبیعی به دلیل ماهیت طبیعی که دارند بیشتر برای فصول سرد سال مناسب هستند. به عبارتی اگر میخواهید که در روزهای سرد، گرم بمانید، بهتر  است که کلاه گیس طبیعی بخرید اما استفاده از آن ها برای فصول گرم چندان توصیه نمیشود مگر اینکه برای مناسبت خاصی بخواهید استفاده کنید. در عوض میتوانید برای تابستان و برای جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس، روی کلاه گیس های مصنوعی حساب باز کنید و از آن ها استفاده کنید.

چرا توصیه میشود که برای فصل تابستان موهای مصنوعی استفاده کنید؟

 • رشته موهای استفاده شده برای این کلاه ها معمولا بسیار سبک هستند و هرچه موها سبک باشند، کمتر احتمال عرق کردن وجود دارد.
 • تغییر حالت نمیدهند و همانطور که هستند خود را نگاه میدارند. برخلاف موهای طبیعی که در هوای شرجی، مرطوب و یا گرم ممکن است تغییر حالت داده و برای مثال فر و وز شوند. موهای مصنوعی اینگونه نیستند و همانطور که روی سرتان میگذارید، هنگام برداشتن نیز به همان شکل باقی میمانند.
 • در مقابل تابش نور خورشید، کلاه گیس های مصنوعی تغییر رنگ نمیدهند این درحالی است که موهای طبیعی حتی میتوانند آسیب ببینند.

با این وجود کلاه گیس های مصنوعی در مقایسه با انواع طبیعی، معایب زیرا را نیز دارند:

 • درست است که در برابر نور و تابش خورشید تغییر رنگ نمیدهند اما میتوانند زیر تابش مداوم و دمای بالای محیط کیفیت خود را از دست دهند.
 • هرچند که شستشوی کلاه گیس همواره توصیه میشود اما اگر این نوع موها را زیاد بشویید ماندگاریشان کاهش خواهد یافت.عرق کردن کلاه گیس
 1. کلاه گیس طبیعی یا مصنوعی با استایل کوتاه انتخاب کنید

برای روزهای گرم سال کلاه گیس های کوتاه بهترین گزینه و آپشن موجود برای کسانی که عاشق کلاه گیس ها هستند. فرقی نمیکند که چه نوع استایل و فرمی را میپسندید در هر صورت اگر اندازه موهای کلاه گیس کوتاه باشد، میتوان مانع عرق کردن کلاه گیس شد. ما بنا به دلایل زیر به شما توصیه میکنیم که برای روزهای گرم و مخصوصا تابستان از کلاه گیس کوتاه استفاده کنید:

 • چون موها بالاتر از گردن هستند شما خود به خود خنک میشوید
 • هرچه موها کوتاه تر باشد یعنی وزنی که پوست تحمل میکند کم است و تحمل وزن کم یعنی خنک ماندن
 • نگهداری کمی نیاز دارند و مانند کلاه گیس طبیعی بلند نیستند که دقیقا مثل موهای خودتان نگهداری و مراقبت بخواهند
 • موهای کوتاه هزینه کمتری دارند و کلاه گیس ارزان محسوب میشوند
 • و …
 1. از کلاه های مودار استفاده کنید

بعضی روزها به قدری گرم است که پوشیدن هرچیز اضافی از روسری گرفته تا لباس میتواند حسابی باعث عرق کردن و عذاب کشیدن شما شود. در این روزها شاید نخواهید که یک کلاه گیس کامل استفاده کنید زیرا عرق کردن کلاه گیس شما را به دردسر می اندازد. راه حل چیست؟ خیلی ساده است. به جای استفاده از کلاه گیس طبیعی یا مصنوعی میتوانید تنها با پوشیدن یک کلاه مو دار مانع تعریق بیش از حد شوید.

عرق کردن کلاه گیس

این کلاه ها متشکل از یک پارچه نازک اما مات و رنگی هستند که موهایی بسیار سبک و  نسبتا طبیعی به آن ها متصل شده است. جنس آن ها به گونه ای است که اجازه تهویه مناسبی را برای پوست سر شما فراهم میکند. میتوانید در روزهای گرم بدون اینکه عرق کنید هم استایل خود را عوض کنید و هم اینکه خنک بمانید.

سایر روش های جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس

علاوه بر ۳ مورد بالا، شما میتوانید برای جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس در روزهای گرم سال مثل تابستان نکات زیر را نیز در نظر  داشته باشید:

جنس کلاهتان را از بامبو تهیه کنید

همانطور که میدانید چیزی  که ما بین موهای مصنوعی و موهای خودتان یا پوست سرتان قرار دارد، یک کلاه نازک است. این کلاه مشخصا برای اینکه کلاه گیس به خوبی روی سرتان قرار گیرد طراحی شده. اما یکی دیگر از کاربردهای آن کمک به خنک شدن پوست سر است. به خصوص اگر جنس آن از بامبو باشد میتواند نقش خنک کنندگی بالایی داشته باشد. زیرا بامبو به صورت طبیعی خاصیت ایجاد رطوبت و خنک کنندگی دارد.

عرق کردن کلاه گیس

از آب شور و کلر دوری کنید

اگر در روزها و ماه های گرم سال هوس آب تنی به سرتان زد هیچگاه با کلاه گیس به داخل آب نروید. چرا؟ چون آب شور و یا دارای کلر میتواند به فیبرها و رشته موهای  کلاه گیس آسیب بزند و به به راحتی موجب خراب شدن آن ها شود. هرچقدر که رشته های کلاه گیس کیفیت خود را بیشتر از دست بدهند شما بیشتر از عرق کردن کلاه گیس عذاب خواهید کشید.

از  اکسسوری مو استفاده کنید

خانم ها حتی زمانی که کلاه  گیس طبیعی زنانه استفاده میکنند و یا حتی زمانی  که  حین شیمی درمانی کلاه گیس شیمی درمانی به  سر دارند نیز میتوانند ویژگی های بارز زنانه خود را حفظ کنند. استفاده از هدبند، گیره، و سایر اکسسوری های مو نیز میتواند به نوعی باعث خنک شدن پوست سرتان و جلوگیری از عرق کردن کلاه گیس شود.

قصد خرید کلاه گیس خنک و خوب دارید؟

جنس  کلاه گیس و ویژگی های آن میتواند در راحتی و آسایش استافده کننده تاثیر داشته باشد. برخی از کلاه گیس ها ذاتا باعث عرق کردن میشوند و باید حین خرید، از فروشنده درباره این موضوع سوال بپرسید. اگر میخواهید که کلاه گیستان در فصول گرم برای شما خنک باشد و شما را اذیت نکند میتوانید با ما تماس بگیرید تا ضمن ارائه رایگان مشاوره، مدل هایی که خاصیت خنک کنندگی دارند را پیشنهاد کنیم.