آموزش نحوه صاف کردن کلاه گیس مصنوعی

آموزش نحوه صاف کردن کلاه گیس مصنوعی

نوشته admin

کلاه گیس های مصنوعی به صورت پیشفرض معمولا یا صاف هستند و یا فر. برخی از افراد ممکن است که کلاه گیس مصنوعی فردار بخرند و بخواهند برای یک مهمانی خاص آن را صاف کنند. ما در این مقاله به این افراد کمک میکنیم و تنها با دو روش ساده به آن ها نحوه صاف کردن کلاه گیس مصنوعی را آموزش میدهیم.

روش اول نحوه صاف کردن کلاه گیس مصنوعی

در این روش ما با کمک آب داغ و یا جوش میخواهیم موهای کلاه گیس را صاف کنیم. برای این منظور ما به موارد زیر نیاز داریم:

 • یک قابلمه بزرگ
 • آب
 • برس مخصوص موی کلاه گیس
 • اسپری نرم کننده مو کلاه گیس

برای صاف کردن کلاه گیس مصنوعی با این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کلاه گیس خود را روی یک استند یا پایه کلاه قرار دهید و با دقت آن را شانه کنید. باید طوری شانه کنید که تمام موهای گره خورده از هم جدا شوند
 2. کلاه گیس روی استند را در همان حالتی که هستند به حمام یا وان ببرید
 3. قابلمه بزرگ را بردارید و روی شعله گاز قرار دهید و داخل آن آب بریزید. ما میخواهیم که دمای آب داخل قابلمه حدود ۸۲ درجه شود. دقت کنید که حتما در این محدوده باشد و بیشتر از ۸۲ نشود. زیرا الیاف و رشته موهای کلاه گیس میتوانند در دمای بالا خراب شده و کیفیت خود را از دست دهند. اگر دما کمتر باشد نیز نمیتوان با آن موها را صاف کرد.
 4. بعد از اینکه دمای آب داخل قابلمه به حدود ۸۲ درجه رسید قابلمه را با احتیاط بلند کرده و به حمام منتقل کنید.
 5. سپس به آرامی آب داخل قابلمه را روی موهای کلاه گیس بریزید.
 6. مراحل ذکر شده در بالا را برای چندبار دیگر انجام دهید
 7. بعد از اینکه چند بار به کلاه گیس آب داغ ریختید اکنون اسپری نرم کننده بزنید و با کمک برس مخصوص کلاه گیس موهایش را شانه کنید
 8. سپس اجازه دهید که کلاه گیس در هوای آزاد کاملا خشک شود.

روش دوم نحوه صاف کردن کلاه گیس مصنوعی

روش دیگر برای صاف کردن کلاه گیس مصنوعی استفاده  از بخار است. بخار آب داغ میتواند به راحتی و با چند مرحله ساده باعث صاف شدن موهای کلاه گیس شود. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • استند کلاه گیس یا سر مانکن
 • بخارشوی دستی
 • اسپری مخصوص کلاه گیس (نرم کننده)

برای صاف کردن کلاه گیس مصنوعی با کمک بخار شوی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا موها را روی استند و یا سر مانکن قرار دهید
 2. موها را به آرامی شانه کنید و همه گره ها را باز کنید
 3. بخارشوی خود را به برق بزنید تا دمایش به اندازه کافی بالا برود
 4. در یک دست خود بخار شوی را نگه دارید و در دست دیگر برس و شانه مخصوص کلاه گیس. فقط دقت کنید که بخارشوی را خیلی زیاد به کلاه گیس نزدیک نکنید زیرا بخار بیش از حد و دمای بالا میتواند باعث از بین رفتن رشته موهای کلاه گیس مصنوعی شما شود.
 5. بخار شوی را به بخشی از موها نزدیک کنید و صبر کنید که بخار آن بخش را نرم کند سپس با کمک برس مخصوص، آن بخش بخار دیده را شانه کنید. برای هر بخش ۲ یا ۳ بار اینکار را امتحام کنید.
 6. بعد از اینکه تمام بخش های کلاه گیس را با کمک بخار و شانه صاف کردید اجازه دهاید که کلاه گیس خشک شود.
 7. زمانی که خشک شد به آن کمی اسپرس مخصوص نرم کننده اضافه کنید تا نرم و صاف شود.

چرا نباید برای صاف کردن کلاه گیس مصنوعی از اتو مو استفاده کرد؟

از آنجا که موهای مصنوعی از نوعی پلاستیک ساخته شده است، استفاده از گرما، اتو مو و صاف کننده های مو یا سشوار باعث سوزش، گره خوردن و یا ذوب شدن موها میشود. بنابراین شما نمیتوانید مانند موهای طبیعی خودتان و یا حتی مانند کلاه گیس طبیعی زنانه از اتو مو جهت صاف کردن موهای مصنوعی استفاده کنید. زیرا این کار نه تنها فایده ای ندارد بلکه به کلی کلاهتان را نابود میکند. در عوض از دو روش بالا که ایمن هستند و به راحتی میتوانند موقتا موها را صاف کنند استفاده کنید تا از صاف بودن کلاه گیس لذت ببرید.

چرا باید همزمان دو کلاه گیس خرید؟ مزایای خرید دو کلاه گیس با هم چیست؟

بهترین راه برای اینکه هم کلاه گیسمان صاف باشد و هم هر وقت که خواستیم فر، خرید دو عدد کلاه گیس مصنوعی است. اگر همزمان دوتا از این کلاه ها بخرید برای هر موقعیتی که خواستید میتوانید یکی از آن را بپوشید. در ادامه با فواید داشتن و یا خرید ۲ کلاه گیس مصنوعی به صورت همزمان آشنا خواهید شد.

فواید داشتن دو عدد کلاه گیس مصنوعی با هم

نگهداری کمتر

زمانی که شما تنها یک عدد کلاه دارید مجبورید همیشه آن را استفاده کنید. همیشه پوشیدن و استفاده نیز نیازمند مراقبت و نگهداری زیاد است. اما زمانی که دو عدد از این موها دارید خیالتان راحت است که هر دو نیاز کمتری به مراقبت دارند. زیرا به نوبت آن ها را استفاده میکنید و بنابراین مدت زمان ساتفاده از هر کدام کاهش میابد.

آسیب کمتر

اگر دو عدد کلاه گیس با هم داشته باشید دیگر نیازی به صاف کردن کلاه گیس مصنوعی ندارید. زیرا همزمان هر دو را دارید و اصلا لازم نیست که به زحمت بی افتید.

طول عمر بیشتر

از آنجایی که از هر دو کمتر استفاده میکنید و آسیب وارده به آن ها کاهش میابد، بیشتر میتوانید از هر دو استفاده کنید. و برای مثال اگر یک کلاه گیس مصنوعی عادی را ۸ ماه بتوان استفاده کرد اکر دو عدد از آن ها را داشته باشید دست کم بیش از ۱۶ ماه میتوانید بدون وقفه از آن ها استفاده کنید.

یکی برای استفاده یکی برای شستشو

همزمان که از یکی از کلاه های خود استفاده میکنید، آن یکی که کثیف شده است را میتوانید بشویید و بعد از خشک شدنش دیگری را هم بشویید.

از کجا کلاه گیس مصنوعی بخرم؟

شرکت ما مفتخر است که در امر تهیه، تولید و عرضه انواع کلاه گیس طبیعی، مصنوعی و شیمی درمانی در ایران پیشگام است و یکی از باتجربه ترین شرکت ها در این حوزه است. چنانچه میخواهید به صورت رایگان به شما مشاوره بدهیم و در انتخاب کلاه گیس مصنوعی ایده آل به شما کمک کنیم، میتوانید از طریق شماره تماس های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.