معرفی و کاربرد انواع مختلف کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

معرفی و کاربرد انواع مختلف کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

معرفی و کاربرد انواع مختلف کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

نوشته admin

انواع مختلف کلاه گیس اکنون در بازار موجود است و بیماران در دوره شیمی درمانی یا هنگام درمان سرطان های مختلف می توانند از آنها استفاده کنند. کلاه گیس می تواند به شما کمک کند با ریزش مو مقابله کنید و اکنون در انواع رنگ ها و سبک ها برای جلب نظر طیف گسترده ای از افراد در دسترس است.

استفاده از کلاه گیس باعث می شود شما بیشتر شبیه خودتان شوید و همین باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ، بر ظاهر خود مسلط شوید و فقط در صورت به دیگران بگویید که موهای خودتان را به دلیل شیمی درمانی از دست داده اید.

انتخاب کلاه گیس قبل از ریزش مو به این معنی است که می توانید مدل و رنگ آن را با موهای خود مطابقت دهید و به پوشیدن آن عادت کنید. این بدان معناست که شما موها و سر خود را برای پذیرش کلاه گیس آماده خواهید کرد حتی اگر موهای شما زودتر از آنچه انتظار داشتید دچار ریزش شود. در ادامه مقاله در سایت فروش کلاه گیس توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می شود لطفا همراه ما باشید.

آشنایی با انواع مختلف کلاه گیس

کلاه گیس مصنوعی

کلاه گیس ها می توانند ساخته دست بشر (مصنوعی) باشند. این کلاه گیس ها نسبت به کلاه گیس های واقعی ارزان ترند و سبک تر هستند و مراقبت از آنها راحت تر است به طوری که می توانید آن را با شامپو شست وشو دهید ، بگذارید یک شب خشک شود و برای استفاده در روز بعد آماده شود. حتی می توان آنها را به آرامی شانه یا برس کشید. این کلاه گیس ها معمولاً حدود ۴ تا ۸ ماه دوام می آورند.

کلاه گیس موی انسان

این کلاه گیس ها ممکن است از انواع مختلف مو ساخته شوند که اغلب سفید شده و سپس رنگ می شوند. قیمت کلاه گیس های موی انسان گران تر است. آنها ممکن است نیاز به تمیز کردن و حالت دادن توسط یک آرایشگر حرفه ای داشته باشند که این مسئله کمی هزینه بر است.

برخی از کلاه گیس های موی انسان را می توان در خانه و روی یک کلاه گیس مخصوص طراحی شده شامپو زد و حالت داد. کلاه گیس ساز شما می تواند در این مورد به شما مشاوره دهد. داشتن دو کلاه گیس به شما کمک می کند تا همیشه یک کلاه گیس تمیز داشته باشید.

به دلیل تقاضای زیاد برای کلاه گیس با موهای واقعی  می توان موهای انسان را با موهای مصنوعی مخلوط کرد. ولی موهای مصنوعی هنگام استفاده از سشوار یا صاف کننده مو دچار آسیب می شوند.

ساخت گلاه گیس با موهای خودتان

این فقط در صورتی ممکن است که موهای طبیعی شما بلند و در شرایط خوبی باشد. این یک تکنیک تخصصی است ، بنابراین گران خواهد بود و ساخت آن حداقل ۱۰ هفته طول می کشد. این کار برای خانم هایی که موهای بلند دارند به راحتی قابل انجام است ولی برای آقایان دشوارتر خواهد بود.

معرفی و کاربرد انواع مختلف کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

معرفی و کاربرد انواع مختلف کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

نکاتی برای پوشیدن انواع مختلف کلاه گیس

نگرانی مشترکی که ممکن است برای همه افراد هنگام خرید کلاه گیس ایجاد شود این است که چگونه کلاه گیس را سر جای خود نگه دارند. اگرچه کلاه گیس متناسب باید به راحتی روی سر شما قرار بگیرد اما در اینجا چند نکته برای اطمینان بیشتر ارائه می شود.

از کلاه گیس با نوار دو طرفه استفاده کنید

کلاه گیس های خوب دارای نوار ضد حساسیت هستند که باعث تحریک پوست نمی شود. این نوار به قسمت زیرین کلاه گیس متصل شده و به راحتی کلاه گیس را روی سر نگه می دارد. شما می توانید از چسب جراحی یا هر نوع چسب دیگری برای اتصال آنها استفاده کنید. البته ممکن است به دلیل درمان سرطان پوست شما بسیار حساس شده باشد بنابراین از پزشک یا پرستار متخصص خود بپرسید از کدام نوار چسب می توانید استفاده کنید و آیا استفاده از آنها برای شما مشکلی ندارد.

اگر هنوز مقداری از موهای خودتان را دارید یا در حال رشد هستند ممکن است با استفاده از گیره های مخصوص در رنگ های مختلف مو ، کلاه گیس یا قطعه مو را در محل خود نگه دارید. متخصص کلاه گیس می تواند در این مورد به شما مشاوره دهد.

پوشیدن کلاه گیس در انظار عمومی

بهتر است وقتی برای اولین بار کلاه گیس خود را استفاده می کنید بین افرادی باشید که آنها را می شناسید. این مسئله می تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به شما این فرصت را می دهد که به تدریج خود را برای پوشیدن کلاه گیس در کنار افرادی که نمی شناسید آماده کنید.

محافظت از پوست سر

پوشش کلاه گیس می تواند پوست سر را تحریک کند ، بنابراین پوشیدن یک کلاه نخی و نازک در زیر آن ممکن است مفید باشد ولی گاهی اوقات باعث حرکت بیشتر کلاه گیس روی سر شما خواهد شد بنابراین شاید لازم باشد آزمایش کنید تا بدانید چه چیزی برای شما بهتر است.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از کلاه گیس ممکن است پوست سر شما بیشتر عرق کند ، بنابراین باید کلاه گیس و آستر آن را بطور مرتب بشویید.

حفظ ایمنی کلاه گیس

مراقب باشید که کلاه گیس خود را در معرض شعله مثلا شمع یا اجاق گاز قرار ندهید. در این وضعیت موهای واقعی وز می شوند و موهای مصنوعی می توانند ذوب شوند. حتی گرمای حاصل از روشن شدن اجاق گاز نیز می تواند موهای شما را وز کند. در ضمن هیچ گاه از بالاترین درجه حرارت سشوار استفاده نکنید ، زیرا می تواند موها را ذوب کند.

شما می توانید همین حالا انواع کلاه گیس مصنوعی و طبیعی را در سایت فروش کلاه گیس مشاهده کرده و آنها را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.