google-site-verification=DPFFICBXt80Brvuh9LRfFKVh3tx9s6Tttg54lyCpk8Y

هر آنچه باید در رابطه با علت و درمان طاسی با الگوی مردانه بدانید!

هر آنچه باید در رابطه با علت و درمان طاسی با الگوی مردانه بدانید!

هر آنچه باید در رابطه با علت و درمان طاسی با الگوی مردانه بدانید!

نوشته admin

طاسی با الگوی مردانه نوع متداول ریزش مو است که در بیشتر مردان ایجاد می شود. این وضعیت گاهی اوقات آلوپسی آندروژنتیک نامیده می شود. معمولاً ۱۵-۲۵ سال طول می کشد تا فرد کاملا طاس شود اما این روند می تواند سریع تر باشد.

به طور معمول ، در ابتدا موها در کناره ها (شقیقه ها) نازک می شوند (عقب می روند). در همان زمان ، موها معمولاً از بالای سر نازک می شوند. یک قسمت طاس به تدریج در وسط پوست سر ایجاد می شود. قسمت های طاس و کم پشت به تدریج بزرگ شده و بهم متصل می شوند و کل سر را در بر می گیرند.

در این نوع ریزش مو یک لبه مو اغلب در پشت و دو طرف پوست سر باقی می ماند. در بعضی از مردان این لبه مو نیز نازک می شود و از بین می رود و پوست سر کاملا طاس را به جا می گذارد. در ادامه مقاله در سایت فروش کلاه گیس توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا ما را همراهی کنید.

درصد شیوع طاسی با الگوی مردانه

شیوع طاسی با الگوی مردانه

تقریباً همه مردان تا ۶۰ سالگی دچار ریزش مو می شوند. با این حال  سنی که ریزش مو شروع می شود، متغیر است. حدود سه نفر از هر ده مرد ۳۰ ساله و نیمی از مردان ۵۰ ساله دارای طاسی قابل توجهی هستند.

یک وضعیت مشابه زنان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد اما با الگویی متفاوت. در الگوی طاسی موی زنانه به خصوص در قسمت بالای سر تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است نازک شدن موهای سر بیش از حد باشد. کم پشتی مو در زنان بعد از یائسگی بسیار بیشتر است. حدود یک سوم زنان سفید پوست پس از رسیدن به سن ۷۰ سالگی دچار ریزش مو می شوند.

علت طاسی با الگوی مردانه چیست؟

علت طاسی با الگوی مردانه

بسیاری افراد به دنبال علت طاسی سر در مردان هستند. مو در فولیکول های مو ساخته می شود که دقیقاً مانند کیسه های ریزی در زیر سطح پوست است. به طور معمول حدود سه سال یک مو از هر فولیکول رشد می کند. سپس می ریزد و موی جدیدی از فولیکول رشد می کند. این چرخه رشد مو ، ریزش و رشد جدید در طول زندگی ادامه دارد. تصور می شود موارد زیر در مردان به تدریج باعث طاسی با الگوی مردانه می شوند:

 1. فولیکول های موی آسیب دیده پوست سر به تدریج از حد طبیعی کوچکتر می شوند.
 2. با کوچک شدن فولیکول، هر موی جدید نازک تر از موی قبلی است.
 3. قبل از ریزش ، هر موی جدید برای مدت زمان بسیار کمتری نسبت به سه سال طبیعی رشد می کند.
 4. در نهایت ، تنها چیزی که باقی می ماند فولیکول مو بسیار کوچک و یک شاخه موی نازک است که رشد آن به سطح پوست نمی رسد.

هورمون های مردانه در ایجاد این تغییرات نقش دارند زیرا سلول های موجود در پوست سر ، تستوسترون را به هورمون دیگری به نام دی هیدروتستوسترون تبدیل می کنند. فولیکول های مو به دی هیدروتستوسترون حساس تر هستند و این امر باعث کوچک شدن فولیکول های مو می شود. این بیماری معمولاً در خانواده ها ارثی است.

هر آنچه باید در رابطه با علت و درمان طاسی با الگوی مردانه بدانید!
هر آنچه باید در رابطه با علت و درمان طاسی با الگوی مردانه بدانید!

عوارض طاسی با الگوی مردانه چیست؟

بدیهی است که اکثر مردان هنگام ریزش مو از لحاظ ظاهری احساس خوبی ندارند. این امر گاهی اوقات می تواند بر روحیه و سلامتی آنها تأثیر بگذارد. برخی مشاوره ها می توانند به مردان کمک کنند تا با این روند طبیعی پیری کنار بیایند.

هنگامی که پوست توسط مو محافظت نمی شود ، خطر آفتاب سوختگی و آسیب پوستی مربوط به آفتاب بیشتر است. با استفاده از لوسیون و کلاه های ضد آفتاب می توان از این امر جلوگیری کرد. زنان مبتلا به طاسی مردانه باید از نظر علل افزایش سطح هورمون های مردانه بررسی شوند. به عنوان مثال ، شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک – شرایطی که در آن کیست در تخمدان ایجاد می شود.

علائم طاسی الگوی مردانه

ریزش مو با الگوی مردانه، که به آن آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه نیز گفته می شود، شایع ترین نوع ریزش مو در مردان است. این امر به دلیل ترکیبی از ژنتیک و هورمون ها رخ می دهد. بسیاری از افراد می خواهند بدانند که علائم الگوی طاسی مردانه چیست؟ علائم طاسی الگوی مردانه می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پسروی خط مو: این شایع ترین علامت طاسی الگوی مردانه است. خط مو ممکن است در شقیقه ها یا در بالای پیشانی عقب نشینی کند.
 • نازک شدن مو: موها ممکن است در قسمت های مختلف سر نازک تر شوند. این امر می تواند در ابتدا در شقیقه ها یا بالای پیشانی قابل توجه باشد، اما در نهایت ممکن است کل سر را تحت تاثیر قرار دهد.
 • طاسی: در نهایت، برخی از نواحی سر ممکن است به طور کامل طاس شوند. این معمولاً در شقیقه ها و بالای پیشانی شروع می شود، اما می تواند در سایر قسمت های سر نیز رخ دهد.

اگر هر یک از این علائم را تجربه می کنید، مهم است که با یک متخصص پوست یا جراح زیبایی مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا علت ریزش مو را تعیین کنید و بهترین گزینه های درمانی را برای شما توصیه کنند.

آیا می توان از ریزش مو با الگوی مردانه جلوگیری کرد؟

ریزش مو با الگوی مردانه به دلیل ترکیبی از ژنتیک و هورمون ها رخ می دهد. هیچ راه قطعی برای جلوگیری از ریزش مو با الگوی مردانه وجود ندارد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش سرعت ریزش مو و تشویق رشد موی جدید انجام دهید. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • کاهش استرس: استرس می تواند سطح هورمون ها را در بدن افزایش دهد که ممکن است منجر به ریزش مو شود. یافتن راه هایی برای کاهش استرس مانند ورزش، مدیتیشن یا یوگا می تواند به سلامت موهای شما کمک کند.
 • استفاده از داروهای موضعی: ماینوکسیدیل دارویی است که به صورت موضعی روی پوست سر استفاده می شود. این دارو می تواند به رشد موی جدید کمک کند و ریزش مو را کند کند. فیناستراید داروی دیگری است که می توان از آن برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه استفاده کرد. این دارو به صورت خوراکی مصرف می شود و به جلوگیری از تبدیل تستوسترون به DHT کمک می کند، هورمونی که باعث ریزش مو می شود.
 • مصرف مکمل ها: برخی از مکمل ها مانند بیوتین، آهن و ویتامین D ممکن است به رشد مو کمک کنند. با این حال، قبل از مصرف هر گونه مکمل جدید، با پزشک خود صحبت کنید.
 • کاشت مو: اگر ریزش موی شما شدید باشد، ممکن است کاشت مو را در نظر بگیرید. این یک روش جراحی است که در آن فولیکول های مو از قسمت دیگری از بدن شما برداشته و در ناحیه طاس سر پیوند زده می شود.

مهم است که به خاطر داشته باشید که هر کس به درمان ریزش مو با الگوی مردانه متفاوت پاسخ می دهد.همچنین آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه ریزش مو تیپ مردانه را نمی توان یک بیماری محسوب نمود.  آنچه برای یک نفر مفید است ممکن است برای دیگری مفید نباشد. اگر نگران ریزش موی خود هستید، بهتر است با یک متخصص پوست یا جراح زیبایی مشورت کنید تا در مورد بهترین گزینه های درمانی برای شما صحبت کنید.

ریزش مو با الگوی مردانه در زنان

ریزش مو با الگوی مردانه در زنان

ریزش مو با الگوی مردانه (MPB) در زنان، که به آن آلوپسی آندروژنیک زنانه (AGA) نیز گفته می شود، نوعی ریزش مو است که می تواند زنان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. این شایع ترین نوع ریزش مو در زنان است و تخمین زده می شود که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد زنان را در سن یائسگی تحت تاثیر قرار دهد.

درمان ریزش مو با الگوی مردانه در زنان

هیچ درمان قطعی برای MPB در زنان وجود ندارد. با این حال، چندین درمان وجود دارد که می تواند به کند شدن ریزش مو و ترویج رشد موی جدید کمک کند.گزینه های درمانی برای MPB در زنان عبارتند از:

 • داروهای موضعی: ماینوکسیدیل دارویی است که به صورت موضعی روی پوست سر استفاده می شود. این دارو می تواند به رشد موی جدید کمک کند و ریزش مو را کند کند.
 • داروهای خوراکی: اسپیرونولاکتون و فیناستراید دو داروی خوراکی هستند که می توانند برای درمان MPB در زنان استفاده شوند. این داروها با مسدود کردن تولید یا اثر آندروژن ها عمل می کنند.
 • لیزر درمانی کم سطح: لیزر درمانی کم سطح نوعی درمان است که از نور برای تحریک رشد مو استفاده می کند.
 • PRP: PRP مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است. پی آر پی برای درمان طاسی با الگوی مردانه و زنانه یک درمان تزریقی است که از پلاسمای خون خود شما برای تحریک رشد مو استفاده می کند.
 • کلاه گیس: کلاه گیس می تواند راه حلی موثر و مقرون به صرفه برای زنان مبتلا به ریزش مو با الگوی مردانه (MPB) باشد. کلاه گیس ها در انواع مختلف جنس، رنگ، مدل و سبک موجود هستند، بنابراین می توانید کلاه گیس را پیدا کنید که به طور طبیعی با موها و ظاهر شما مطابقت داشته باشد.

گزینه های درمانی برای طاسی با الگوی مردانه کدامند؟

گزینه های درمانی برای طاسی با الگوی مردانه

کنار آمدن با ریزش مو آندروژنیک در مردان برای بسیاری از آن ها دشوار است. متأسفانه تعداد زیادی کلینیک خصوصی وجود دارد که نویدبخش نتایج باورنکردنی هستند ، اما اغلب به شما هشدار نمی دهند که چه مشکلی پیش می آید. درمان های جایگزینی مو همیشه آنقدرها موثر نیستند. بنابراین قبل از اینکه هر کاری انجام دهید تحقیق کنید و از پزشکان متخصص مشورت بگیرید.

به تدریج کچل شدن برای اکثر مردان یک قسمت طبیعی از روند پیری است. بیشتر مردان مبتلا هیچ درمانی را نمی خواهند و نیازی به آن ندارند. شستشوی طبیعی و شانه زدن مو باعث ریزش مو زودتر از موعد نمی شود بنابراین به روال طبیعی خود ادامه دهید.

بسیاری از افراد در این شرایط سبک کوتاه را انتخاب می کنند. یافتن یک آرایشگاه خوب می تواند ظاهر و احساس شما را بسیار بهتر کند. برای برخی از مردان ، طاسی می تواند ناراحت کننده باشد به خصوص اگر بیش از حد باشد یا در اوایل زندگی رخ دهد. در این شرایط می توان از روش های درمانی استفاده کرد.

دارو درمانی برای طاسی با الگوی مردانه

در حال حاضر دو دارو و درمان آلوپسی آندروژنیک مردانه وجود دارد که به درمان ریزش مو کمک می کند – فیناستراید و ماینوکسیدیل. هیچ یک تحت پوشش بیمه نیستند بنابراین شما باید هزینه کامل آنها را پرداخت کنید. فیناستراید با جلوگیری از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون کار می کند. بنابراین فولیکول های مو تحت تأثیر این هورمون قرار نمی گیرند و می توانند تا حد طبیعی بزرگ شوند. تقریباً از هر ۳ تا ۶ مردی که فیناستراید مصرف می کند رشد مجدد مو برای آنها مفید است.

لوسیون ماینوکسیدیل نوعی روش درمانی دیگر است که می توانید آن را بدون تجویز پزشک از داروخانه ها خریداری کنید. هنوز مشخص نیست که چگونه کار می کند. محلول ۵٪  فقط برای آقایان است و از محلول ۲٪ نیز موثرتر است.

بحث هایی در مورد میزان موثر بودن آن وجود دارد و بهتر است در اوایل ریزش مو استفاده شود. به نظر می رسد که برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو بهتر است تا درمان آن اما در برخی از کاربران مقداری رشد مجدد مو رخ می دهد.

کلاه گیس ها برای طاسی با الگوی مردانه

خرید کلاه گیس مردانه

خرید کلاه گیس گزینه سنتی برای طاسی است. برخی از افراد آنها را مفید می دانند. دیگران آنها را ناراحت کننده و بسیار قانع کننده می دانند. برای طاسی با الگوی مردانه می توانید انواع کلاه گیس مردانه را مورد استفاده قرار دهید.

علاوه بر این چندین سال است که از تکنیک هایی مانند کاشت مو ، فلپ سر و روش های دیگر استفاده می شود. تکنیک های جدید نتایج بهتری دارند و میزان موفقیت آنها متفاوت است. این روش ها هزینه بر هستند ولی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.